NASI UCZNIOWIE W WOJEWÓDZKIM FINALE POLICYJNEJ AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA

16 listopada 2018 roku w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego w Łodzi odbył się finał XIII edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Powiat pabianicki reprezentowali uczniowie naszej szkoły – Natasza Wasiak i Jakub Górski. Zawodników przygotowywała wychowawczyni Alina Głowińska.

„Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” adresowany był do uczniów klas drugich szkół podstawowych całego województwa łódzkiego. Zadaniem zawodników było pokonanie indywidualnie toru przeszkód takiego jak dla kandydatów do Policji ale dostosowanego do ich wieku, a następnie zespołowo rozwiązanie testu z wiedzy o bezpieczeństwie. Nasi uczniowie pokazali co potrafią. Wykazali się ponad przeciętną wiedzą i sprawnością fizyczną. Dopingowali ich koledzy z klasy oraz kibice ze Szkoły Podstawowej w Piątkowisku. Była to jedna z najliczniejszych drużyn kibicujących. Transparenty „Do boju Pawlikowice marsz! Zwycięstwo czeka nas!”,     „Jesteśmy sprawni, przepisy znamy, wygrać się staramy!,” okrzyki i wspaniała postawa rówieśników zagrzewały do rywalizacji. Nasza drużyna otrzymała upominki – hulajnogi i kaski, maskotki i dyplomy. Wręczył je mł. insp. Jarosław Rybka, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Gratulacje wspaniałym zawodnikom oraz kibicom złożył również szef pabianickiej policji insp. Cezary Petrus.

IMG_20181116_125550IMG_20181116_125827 kon kon1