RAJD Z MIKOŁAJEM

W sobotę 16 stycznia odbył się XVII Noworoczny Rajd z Mikołajem. Organizatorem rajdu była Szkoła Podstawowa w Dłutowie.

Celem rajdu było poznawanie okolicy oraz form ochrony przyrody na terenie Gminy Dłutów, podnoszenie kondycji zdrowotnej – racjonalne spędzanie czasu wolnego, edukacja ekologiczna i prozdrowotna dzieci i młodzieży oraz kultywowanie tradycji. Odbyło się wiele konkursów: ekologiczny, profilaktyczny i wiedzy o Gminie Dłutów i Powiecie Pabianickim.

W rajdzie brało udział około 460 uczestników z Powiatu Pabianickiego. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Mileną Drygałą i p. Anną Jędrys szli 8-mio kilometrowym leśnym szlakiem w Dłutowie. Dopisywała im wspaniała zimowa pogoda. Na zakończenie rajdu można było upiec kiełbaskę i ogrzać się przy ognisku. Każdy z uczestników otrzymał paczkę od Mikołaja.

Gratulacje należą się uczniowi naszej szkoły Januszowi Jędrysowi z klasy VI, który w konkursie wiedzy o Gminie Dłutów i Powiecie Pabianickim zajął bardzo dobre II miejsce spośród uczniów szkół podstawowych (z klas IV – VI), biorących udział w rajdzie.

Wyróżnienia w konkursie otrzymały także Martyna Pacuszka i Julia Kuryłek z klasy V. Serdecznie gratulujemy!

foto

DSCN0289 DSCN0290