folklor

DZIEŃ FOLKLORU

12 maja w naszej szkole odbył się Dzień Folkloru. Już od samego wejścia wszyscy mogli podziwiać piękny – na ludowo – wystrój budynku szkolnego. Nie zabrakło też zwierząt gospodarstwa domowego, które dostarczył nam sołtys Dąbrowy p. Paweł Oberle. 

Dla dzieci zorganizowane zostały zajęcia plastyczne, muzyczne, lingwistyczne, sportowe oraz nauka tańców ludowych. Nasi milusińscy brali również udział w gotowaniu tradycyjnych potraw regionu. W międzyczasie odbywał się pokaz rękodzieła ludowego pod nadzorem p. Kociołek z Bychlewa. Dodatkową atrakcją był występ zespołu tanecznego Bychlewianka. Podczas imprezy wszyscy mogli raczyć się – przygotowanymi przez dzieci – pysznościami tradycyjnej kuchni m.in. zupą gruszkową, jajkami faszerowanymi, domowym makaronem. 

Organizatorami imprezy byli rodzice i nauczyciele naszej szkoły.

Wystawka narzędzi, przyborów i naczyń używanych dawniej w domach

Zajęcia sportowe 

Zajęcia kulinarne

Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowujący poczęstunek 

Rozgrywka szachowa naszej uczennicy klasy III z instruktorem 

Nasze kochane przedszkolaki z p. Eweliną i p. Tereską 

Przedszkolaki w akcji 

Zespół Bychlewianka